Дата та час: 17 квітня (середа), початок об 11:00

Місце проведення: Громадський ресторан «Urban500», м. Київ, вулиця Бориса Грінченка, 9

Контекст заходу:

Конституція України з часу свого прийняття була неодноразово змінена, оскільки її текст містив багато положень, що потребували адаптації до тогочасних реалій українського суспільства. Наразі актуальними є питання перезавантаження політичної системи, ліквідації дуалізму влади і проведення децентралізації, однак їх вирішення можливе лише після проведення конституційної реформи.

Враховуючи загальний контекст дискусій, які відбуваються під час проведення президентських виборів, питання конституційної реформи буде актуальним і залишиться на порядку денному й після парламентських виборів в Україні. Зазвичай під час проведення конституційної реформи головний акцент робиться на змісті нового Основного закону, водночас процес реформування конституції має велике значення для забезпечення її подальшого виконання та підтримки у суспільстві.

Головним завданням для громадянського суспільства у цьому відношенні є забезпечення легітимності конституційної реформи, використання його для посилення політичної та соціальної згуртованості країни, для нового поштовху реформ та модернізації держави, запровадження відкритої та інклюзивної політичної системи.

Питання до обговорення:

  • Які майбутні зміни до Конституції озвучують кандидати у президенти України?
  • Що скаже про конституційну реформу майбутній парламент?
  • Легітимність та інклюзивність конституційної реформи.
  • Світовий досвід конституційних змін.
  • Механізми проведення конституційної реформи в Україні.

Захід проводиться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

До участі в експертній дискусії запрошуються: представники штабів кандидатів на посаду Президента України, експерти, журналісти, представники аналітичних центрів, ділових кіл, громадських організацій тощо.

Реєстрація учасників за посиланням: https://forms.gle/7VTJkZKWcTDv6vWA7

Участь в експертній дискусії візьмуть: головний радник МЦПД Василь Філіпчук, експерт з правових питань Катерина Москаленко, директор департаменту внутрішньої політики МЦПД Ігор Петренко, експерт з питань внутрішньої політики МЦПД Максим Степаненко, експерт з питань зовнішньої політики Анастасія Галушка.

Зареєструватись