З травня по жовтень 2014 року Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) спільно із Європейським форумом з міжнародного посередництва та діалогу «Медіатьор» (mediatEUr) та Міжнародною організацією з розбудови миру «Інтерпіс» (Interpeace) реалізували пілотний проект «Діалог в Україні: можливості, параметри та виклики», який був покликаний визначити потреби щодо діалогу на різних рівнях та можливі точки входження у цей процес.

У рамках проекту представники «Медіатьор» та «Інтерпіс» двічі відвідали України. Під час першого візиту, який відбувся 30 червня – 4 липня 2914 року, учасники місії провели низку зустрічей із українськими високопосадовцями, представниками різних політичних партій та громадськості, під час яких обговорювалися питання щодо необхідності діалогу між сторонами конфлікту як на політичному, так і на громадському рівні.

Під час другого візиту, що відбувся 14 – 17 жовтня 2014 року, представники МЦПД та міжнародних організацій провели практичні семінари в Києві та Харкові для українських фасилітаторів, які потенційно можуть бути залучення до врегулювання соціальних та політичних конфліктів в Україні. У ході цих заходів міжнародні експерти представили досвід іноземних країн (зокрема Великобританії щодо конфлікту у Північній Ірландії та Ізраїлю щодо конфлікту із Палестиною) у пом’якшенні конфліктів та створення культури миру через діалог.

Крім того, у Києві за участю українських та міжнародних експертів був проведений пілотний діалог між представниками місцевих громадських організацій та переселенцями зі Сходу країни та Криму. У співпраці із Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна був проведений пілотний діалог між студентами, що представляють різні погляди на розвиток країни та зовнішньополітичні вектори її співпраці.

За результатами оціночних місій було підготовлено фінальний звіт, з яким можна ознайомитися тут.

Надалі МЦПД реалізує проект Національного діалогу у рамках співпраці із Посольством Нідерландів в Україні та Нідерландської програми допомоги МАТРА.