Міжнародний центр перспективних досліджень за підтримки Програми розвитку ООН в Україні ініціює комунікаційну кампанію з підтримки толерантності і взаєморозуміння в суспільстві #RespectUA. 

                                                                             

Метою проекту є  зменшення поляризації суспільних настроїв та посилення діалогу серед різних соціальних груп.

В рамках проекту передбачено створення інституту «Посланців з толерантності ПРООН» в Україні для просування цінностей толерантності та взаєморозуміння. Багаторівнева комунікація в суспільстві з даного питання має належати моральним авторитетам, лідерам думок та українцям, які здобули визнання в різних сферах. Протягом проекту передбачено проведення установчих зборів Посланців з толерантності ПРООН, а також проведення серії заходів – публічних лекцій для соціально активних груп населення в різних регіонах України задля просування та утвердження принципів взаємоповаги, толерантного ставлення та прийняття інших точок зору в українському суспільстві. За результатами проекту, учасники кампанії отримають можливість співпрацювати з ПРООН в Україні та глобальними лідерами в цій сфері.   

 Наразі до проекту долучилися:

     

 

Заходи в рамках проекту:

7 вересня, м. Кременчук - Лекції Каті Чілі та Любка Дереша;  

20 вересня, м. Хмельницький - Лекція Любка Дереша; 

23 вересня, м. Київ - Лекція Михайла Мінакова;       

28 вересня, м. Житомир - Лекція Каті Чілі; 

29 вересня, м. Черкаси - Лекція Любка Дереша;

30 вересня, м. Київ - Дискусія "Переваги толерантного суспільства і як побудувати його в Україні";

7 жовтня, м. Харків - Відкрите інтерв'ю Слави Варди;

11 жовтня, м. Рівне -  Лекція Любка Дереша;

12 жовтня, м. Вінниця -  Лекція Андрія Куликова;

17 жовтня, м. Краматорськ - Лекції Любка Дереша та Павла Вишебаби;

18 жовтня, м. Маріуполь - Лекція Павла Вишебаби;

25 жовтня, м. Київ - Лекція Слави Варди;

29 жовтня, м. Запоріжжя - Лекція Любка Дереша;

1 листопада, м. Івано-Франківськ - Лекція Євгена Захарова;

2 листопада, м. Чернівці - Лекція Євгена Захарова;

10 листопада, м. Львів - Спільна лекція Мар'яни Савки, Лариси Денисенко, Любка Дереша та Павла Вишебаби;

13 листопада, м. Чернігів - Лекція Андрія Куликова;

16, 17 листопада, м. Слов'янськ - Лекції Алевтини Кахідзе;

1 грудня, м. Одеса - Лекція Мар'яни Савки;

11 грудня, м. Херсон - Лекція Гульнари Абдулаєвої;

9, 10 лютого, м. Краматорськ та м. Сєвєродонецьк - Показ комедійної вистави «Він моя сестра».                             

26 лютого - м. Суми, Лекція Євгена Захарова

21 березня - м. Київ, Мистецтво толерантності: бліц-виступи про МироТворчість

З 2017 року 12  відомих українок та українців стали посланцями толерантності ПРООН в Україні. Завдяки цьому питання рівності потужніше зазвучали не тільки на сторінках конвенцій, не лише у правозахисті, а й у музиці, екології, медіа, театрі, спорті, співі, артмистецтві, літературі.

Адже мова культури – це мова рівності, а вона, в свою чергу, є мовою розбудови миру.  

Посланцям та посланницям довелося побути слідчими: виявляти причини нетолерантності, знаходити травматичні стереотипи та фобії.

Вони також працювали як місія медіації і розбудови миру: впливали на розвиток культури і традицій взаєморозуміння та поваги, зменшували поляризацію суспільних настроїв та виступали за посилення діалогу в українському суспільстві.

Комунікаційна кампанія з просування цінностей толерантності в українському суспільстві, ініційована Програмою розвитку ООН в Україні, підтвердила необхідність налагодження діалогу між різними соціальними групами щодо актуальних та часом непростих питань.

Численні зустрічі посланців та посланниць у столиці та регіонах України наочно продемонстрували, що саме дискусії про майбутнє без втечі від минулого, обговорення спільного бачення руху країни можуть стати ефективним механізмом зниження агресії та нетолерантності.

Українське суспільство гостро потребує ефективної комунікації щодо таких важливих питань як нетерпимість та її загрози для розвитку країни, взаємозв’язок між толерантністю та безпекою, а також важливість всеохопного й широкомасштабного національного полілогу задля майбутнього.

Чи зможе це зробити команда енергійних, цілісних та завзятих людей? Можливо.

Чи можна щось змінити за рік? Ймовірно.

Але хороші справи мають множитися, має збільшуватися час для їхнього впровадження. Як і хороші ідеї, і гарні люди. Тому в команді посланниць та посланників – очікуване поповнення.

Протягом наступного етапу кампанії у 2018-2020 рр. оновлена команда спрямує свою діяльність на розвиток регіональної мережі лідерок та лідерів, які стануть поширювачами ідей та цінностей поваги, взаєморозуміння, а також прав людини на регіональному рівні в Україні.

Взаємодія між посланцями національного рівня та лідерами регіональної мережі має забезпечити ефективну комунікацію щодо поваги до прав людини і свобод, цінностей соціальної єдності та полілогу в регіонах України.  

Крім створення регіональної мережі, в рамках кампанії планується проведення низки мистецьких, літературних  та спортивних акцій задля залучення до дискусії якомога ширшого кола людей із різних соціальних груп.

Кожен голос є цінним. Кожна думка і кожний погляд. Навчитися чути одне одного – перший крок, щоб віднайти повагу. Навчитися говорити, щоб гармонійно звучали всі голоси – наступний крок. Навчитися говорити на болісні теми так, щоб це була розмова, а не крик і заперечення – ще наступний.

Долучайтеся до розмови! Разом будемо слухати, говорити, рухатися, творити.

Так легше відчути важливість, потрібність, унікальність і вагомість кожної людини.

З усвідомленням цінності різноманіття та беззаперечності рівності кожної і кожного формується справжня повага.