Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) разом з Cultural Vistas (Німеччина) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, а також Державного департаменту США реалізує проект “Взаємодія в комунікації: як медіа та уряд можуть спільно сприяти розвитку плюралістичного суспільства в Україні”.  

Мета  проекту:

  • надання учасникам можливості зрозуміти процеси взаємодії між медіа та урядом в Німеччині для того, щоб вони надалі могли підтримувати аналогічні процеси в Україні;
  • створення мережі українських журналістів і державних службовців, які спільно зможуть сприяти впровадженню реформ у сфері комунікацій в Україні;
  • сприяння у створенні мереж українських та німецьких журналістів для підтримки та обміну інформацією між країнами.

15 журналістів загальнонаціонального та регіонального рівнів наприкінці 2016 р. перебували на тижневому стажуванні в м. Берлін та мали можливість ознайомитись з процесом комунікації між медіа, суспільством та федеральним урядом в Німеччині.

Унікальний обмін досвідом став можливим завдяки численним зустрічам представників українських медіа з німецькими урядовцями, журналістами з таких всесвітньо-відомих видань як “Der Spiegel”, “Der Tagesspiegel”, “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, “Deutsche Welle” “Reporters without Borders”, cуспільними мовникам “ARD”, “ZDF” таRundfunk Berlin-Brandenburg (rbb).

В основі успішності такої комунікації знаходиться сприйняття виключно всіма органами влади Німеччини «комунікації як послуги». Завдяки побудові ефективної комунікаційної системи, населення та ЗМІ в Німеччині завжди отримують інформацію про політику федерального уряду «з перших вуст», пояснення цілей та змісту дій влади, забезпечуючи розуміння політики, яка впроваджується урядом.

Взаємоповага та дотримання встановлених «правил гри» між урядовцями та медіа допомогли ФРН отримати належну якісну взаємодію в системі «медіа-влада-суспільство».

Мультимедійні матеріали в рамках проекту:

Фото-звіт проекту: тут

Інтерактивне відео «Як працює взаємодія між владою та медіа в Німеччині?»

 

Публікації в рамках проекту

Презентація "Взаємодія уряду та медіа в Німеччині".

Стаття «Розкіш бути незалежними. Уроки німецької журналістики»