Прозорість, фінансова стабільність  та формування регіональних конкурентних переваг – це  базові принципи ефективного функціонування муніципалітетів у довгостроковій перспективі. Проект має на меті наступні кроки:

1. Підвищити рівень прозорості муніципалітетів
2. Утримувати заборгованість муніципалітетів на контрольованому рівні,
3. Оцінювати загальну конкурентоспроможність районів і областей України


Оскільки рівень корупції в Україні є відносно високим згідно з Індексом сприйняття корупції "Transparency International", і очікується, що муніципалітети (за даними стратегії ЄБРР  для України) будуть більше інвестувати в обслуговування і модернізацію інфраструктури, потрібно якогома швидше підвищити рівень прозорості та громадського контролю за використанням державних коштів. Хоча Словаччина досягла значних успіхів в боротьбі з корупцією, зовсім нещодавно їй вдалося реалізувати досить значні антикорупційні заходи (наприклад, оприлюднення в мережі державних контрактів). Ідея проекту полягає в розробці кращих антикорупційних рішень, які можливо застосувати на муніципальному рівні, з метою підвищення прозорості муніципалітетів.

У 2012 році було розпочато регулярний моніторинг заборгованості муніципальних утворень Словаччини, використовуючи спеціально створений інтернет-портал. Було виявлено, що оприлюднення інформації про фінансовий стан муніципалітетів дозволяло значно скоротити їх заборгованість. Інтернет-портал використовує публічну інформацію, перетворюючи її у зрозумілі дані про дефіцит місцевого бюджету, місцеву заборгованість, ліквідність і прострочені зобов'язання.

Виявлення та оцінка конкурентних переваг і недоліків дозволить як уряду, так і головам муніципалітеті поліпшити свої стратегії регіонального розвитку. Цей вид аналізу якості бізнес-середовища надає унікальні відомості для інвесторів, які шукають  інформацію про умови в регіоні з метою ведення бізнесу. Ефективніше використання конкурентних переваг та систематична мінімізація недоліків створять відповідні умови для поліпшення економічних показників регіонів.

Проект здійснюється за підтримки ІНЕКО - неурядової неприбуткової організації, що була заснована в 1999 році з метою проведення економічних та соціальних реформ для усунення перешкод на шляху до довгострокового позитивного розвитку словацької економіки і суспільства. Місією Інституту є підтримка раціонального і ефективного процесу економічного і соціального реформування в Словацькій Республіці (СР), шляхом проведення досліджень, розробки і поширення інформації, консультацій для високопоставлених політичних діячів і вищих посадових осіб, заохочення до суспільного дискурсу. Він також зосереджений на тих напрямах соціальної політики на регіональному та європейському рівні, що мають критично важливе значення для економічних перетворень у СР. Проект спирається на кращий досвід країн з перехідною економікою та членів Європейського Союзу (ЄС) та ОЕСР.

Проект фінансується SlovakAid - офіційною агенцією із підтримки розвитку Словацької Республіки.Результати проекту станом на червень 2016 року:

- Розвиток методології з визначення рейтингу прозорості місцевих бюджетів
- Пошук даних для усіх 48 місцевих бюджетів, міського та обласного рівня
- Розміщення даних на тестовій сторінці порталу:   test.ukraine.ineko.sk

Офіційна презентація результатів Проекту та рейтингу прозорості для ЗМІ та експертного середовища у м. Київ

Події:

Прес-конференція:

Presenting update of the portal on budget transparency of regions and their capital cities in Ukraine

Online platform “Local budgets transparency”
Venue: 8/16 B. Khmelnytskoho str., Kyiv, the “Ukrinform” office
Date: June 30, 2016

Kick Off Seminar in Kyiv
Venue: ІА “Ukrinform”, 8/16 Bohdan Khmelnytsky Str., Kyiv
Date: November 12th, 2015

Результати:

Інтернет-портали:

  •  "Прозорість 50 найбільших міст України" (http://transparency.icps.com.ua/)
  •  "Прозорість бюджетів регіонів та їхніх регіональних центрів в Україні"  (http://budgets.icps.com.ua/)
  •  "Конкурентоспроможність регіонів та регіональна оцінка ділового клімату в Україні" (http://competitiveness.icps.com.ua/

Публікації:

Презентації:

2017:

2017:

Медіа звіт: /assets/uploads/images/images/eu/media_coverage.pdf 

2015-2016:

2017:

Проект фінансується Посольством США в Україні

1. Вісник регіональної прозорості. Червень