Термін реалізації проекту: січень - червень 2015 року

Традиційно жінки в Україні беруть активну участь у суспільному та громадському житті країни, а також достатньо широко представлені в органах державної служби та місцевого самоврядування. Станом на 2014 рік загальна кількість жінок, які працюють на державній службі та в органах місцевого самоврядування, становить 75% від загальної кількості державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Водночас, переважна більшість таких жінок працює на нижній та середній ланці державного управління та місцевого самоврядування, в той час як чоловіки переважно представлені на верхніх щаблях. Таким чином, жінки мають достатньо обмежені можливості впливу на прийняття державних та політичних рішень.

Метою проекту є сприяння розвитку лідерських якостей у жінок в Україні та збільшення їхніх можливостей щодо участі у політичному житті країни на місцевому, регіональному та національному рівнях, а також прийнятті політичних рішень.

Реалізація проекту

У рамках проекту на національному рівні планується провести соціологічне дослідження щодо оцінки громадськістю залучення жінок до участі в державному управлінні в Україні, порівняльного дослідження щодо залучення жінок до прийняття політичних рішень в Україні та в європейських країнах. На основі цих досліджень буде розроблений проект Постанови Верховної Ради України щодо заохочення жінок до участі у політичному житті країни та прийнятті державних рішень.

Крім того планується проведення семінару з механізмів включення та участі жінок у конституційний процес, до якого будуть залучені представники ініціативи «Інтерпіс» та Міжнародної ліги жінок за мир і свободу. До участі у семінарі будуть запрошені активістки та громадські діячки з усіх регіонів України. Під час семінару міжнародні експерти поділяться досвідом залучення жінок до процесу конституційного реформування та можливостями врахування у ньому думок активісток та громадських діячок, а також можливостей їхньої співпраці із Конституційною комісією. 

 

Заходи проекту:

06 березня 2015 року: Презентація результатів соціологічного дослідження 
Жінка у суспільно-політичному житті: упередження, можливості, перспективи

20 квітня 2015 року: Конференція 
Ґендерна політика ЄС: чи можна імплементувати найкращий досвід в Україні?

30 травня 2015 року: Семінар
Механізми влючення та участі жінок у конституційних реформах

12 червня 2015 року: Конференція
Доступ жінок до політики в Україні: національний і регіональний рівні

Експертні публікації:

Соціологічне дослідження

Жінка у суспільно-політичному житті: упередження, можливості, перспективи (Олена Захарова)

Ґендерна політика Європейського Союзу: загальні принципи та найкращі практики (Тамара Марценюк)

Жінки в українській політиці: виклики і перспективи змін (Тамара Марценюк)

Презентації:

Ґендерна політика ЄС (Тамара Марценюк)

Як досягнути 30% представництва жінок в парламенті. Європейський досвід законодавчих квот та внутрішньопартійних правил (Мілена Горячковська, спеціалістка ВГО «Комітет Виборців України») 

Жінки в українській політиці: виклики і перспективи змін (Тамара Марценюк)

Склад Європейського парламенту за ґендерною ознакою (інфографіка МЦПД)

Жінки в українській політиці: виклики і перспективи змін (Тамара Марценюк)

Публікації інформаційного партнера - медіа-порталу «Апостроф»:

«Украинская политика. Ищите женщину» (Валентина Галка, 4 квітня 2015 року)

«Как в Украине уравнять права женщин и мужчин. Опыт ЕС» (Алена Сладовская, 21 квітня 2015 року)

«Влияние «русского мира» и войны на Украину, - оценка философа». Военные действия на Донбассе могут открыть новые возможности для женщин» (Яна Седова, 26 квітня 2015 року)

«Елена Макеева: с мужчинами мне даже легче работать. Замминистра финансов о государственной реформе и работе с мужчинами» (Анастасия Круглова, 10 червня 2015 року)

«Иванна Климпуш-Цинцадзе: Женщина в Украине всегда была культовой фигурой» (Анастасия Круглова, 11 червня 2015 року)