Оцінка безпекових викликів: наслідки для зовнішньої політики

 

Дата: 15 березня 2019 (п`ятниця)

Час: 10:30 – 14:30

Місце: Fairmont Grand Hotel Kyiv, конференц-зал «Київ-2», (вулиця Набережно-Хрещатицька, 1, м. Київ)

Реєстрація обов`язкова! Просимо зареєструватись за електронною адресою: s.radchenko@icps.com.ua, контактна особа Світлана Шевченко (тел. 050 804 30 22).

Контекст заходу:

Бачення, в рамках якого більшість держав будували свою безпекову та зовнішню політику останні десятиліття, нестримно змінюється, віддаляючи перспективу світового порядку, позбавленого масштабного насильства та побудованого на спільних цінностях та взаємній вигоді. Значну частину держав світу охопила інституційна слабкість, що виступає каталізатором численних конфліктів. Слабкі держави, розташовані поруч із агресивними сусідами перебуватимуть у стані підвищеної небезпеки, а ревізіонізм набуватиме більшої ваги у зовнішній політиці цілого ряду держав.

Міжнародне середовище, включно із здатністю держав та міжнародних організацій створювати та підтримувати надійні гарантії безпеки, значно погіршилося останніми роками та, скоріш за все, і надалі залишатиметься несприятливим для України.

Безсумнівно, внутрішньополітичні процеси матимуть визначальний вплив на прийняття рішень у сфері зовнішньої політики, а основним викликом у досяжній перспективі залишатиметься внутрішньополітична та економічна слабкість, неефективні державні інститути, дефіцит демократії, розчароване і дезорієнтоване суспільство. Але навіть при усіх цих обставинах зовнішня політика в руках ефективної зовнішньополітичної команди може стати поштовхом для стабілізації ситуації в країні, стимулом для реформ та висхідного розвитку країни.

Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) запрошує експертів, дипломатів, політиків, науковців, фахівців у сфері зовнішньої політики до обговорення та визначення переліку основних завдань та викликів, які стоятимуть на зовнішньополітичному порядку денному України після завершення виборчого процесу 2019 року.

Питання до обговорення:

• Міжнародне середовище сьогодення та глобальні тенденції міжнародної політики
• Дефіцит регіональної безпеки та криза інститутів міжнародної безпеки
• Ключові міжнародні гравці, які визначатимуть ключові для України глобальні процеси
• Виклики та загрози зовнішній політиці та національній безпеці України
• Пріоритети та завдання зовнішньої політики України після президентських виборів

Зареєструватись
Експерти, що працють у даному напрямку
Прес-служба МЦПД