Внутрішня політика

Проект “Взаємодія в комунікації: як медіа та уряд можуть спільно сприяти розвитку плюралістичного суспільства в Україні"

05.09.2016
img1
Ірина Івашко
Директор із зовнішніх зв'язків

Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) разом з Cultural Vistas (Німеччина) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, а також Державного департаменту США реалізує проект “Взаємодія в комунікації: як медіа та уряд можуть спільно сприяти розвитку плюралістичного суспільства в Україні”.

Програма передбачає проведення тренінгів з 20 по 26 листопада 2016 р. у м. Берлін та підсумкової зустрічі 16 грудня 2016 р. у м. Київ для 15 українських журналістів, бажаючих дослідити як засоби масової інформації та федеральний уряд взаємодіють в Німеччині, а також використати набутий досвід в якості основи для змін у взаємодії між ЗМІ та урядом в Україні.

Мета реалізації проекту:

  • надання учасникам можливості зрозуміти процеси взаємодії між медіа та урядом в Німеччині для того, щоб вони надалі могли підтримувати аналогічні процеси в Україні;
  • створення мережі українських журналістів і державних службовців, які спільно зможуть сприяти впровадженню реформ у сфері комунікацій в Україні;
  • сприяння у створенні мереж українських та німецьких журналістів для підтримки та обміну інформацією між країнами.

Мова програми: англійська. Всі учасники повинні володіти розмовною англійською мовою задля ефективної взаємодії під час проходження тренінгів.

Вимоги до кандидатів:

- вільне володіння англійською мовою;

- щонайменше 3 роки досвіду роботи у сфері журналістики;

- постійна комунікація та взаємодія з державними органами/структурами в повсякденній професійній діяльності.

Для участі у проекті, надішліть резюме, а також мотиваційний лист англійською мовою з зазначенням посилань на приклади власних публікацій. Мотиваційний лист (обсягом мінімум 450 слів) повинен містити обґрунтування зацікавленості участі у програмі та відповідності Вашої щоденної професійної діяльності меті програми, а також власні пропозиції щодо можливих шляхів подальшого поширення навичок та вмінь, набутих після проходження тренінгів.

На додаток до резюме та мотиваційного листа, надішліть також один рекомендаційний лист від теперішнього або попереднього роботодавця.

Учасники також повинні бути присутніми на підсумковій зустрічі в м. Київ 16 грудня 2016 р; провести презентації для інших журналістів/своїх колег щодо знань, отриманих в ході програми; після завершення програми опублікувати матеріал про один з аспектів досвіду, отриманого в Німеччині; активно комунікувати та підтримувати зв'язок один з одним онлайн.

Під час відбору кандидатів, перевага буде надаватися тим журналістам, які не мали значного попереднього міжнародного досвіду участі у подібних програмах.

Повний пакет документів просимо надсилати на електронну адресу: iivashko@icps.kiev.ua (з позначкою в темі листа “Interaction in Communication Project”).

Кінцевий термін подачі заявок – 18 вересня 2016 р.

Кандидати повинні мати діючий закордонний паспорт і право на отримання шенгенської візи для в'їзду до Німеччини. Віковий ценз для участі у програмі відсутній. Транспортні витрати, а також витрати на проживання покриваються організаторами програми.

У випадку виникнення питань, звертайтеся за тел. +38 068 194 94 04 (Ірина Івашко).

     

Публікації за пріоритетом «Внутрішня політика»
Внутрішня політика

"Толерантність важливо проявляти у простих речах",- Андрій Куликов

13 листопада у прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулась лекція відомого журналіста, медіа-експерта Посланця доброї волі Програми розвитку ООН Андрія Куликова, в рамках комунікаційної кампанії з підтримки толерантності і взаєморозуміння в суспільстві «Віднайти Повагу».  За словами Андрія Куликова, суспільство потребує діалогу, який слугує знаряддям та результатом досягнення толерантності. «Толерантність – це здатність зрозуміти причини поглядів, здатність сприйняти, зрозуміти, чому в людини такі чи інші погляди. Дії – це зовсім інша штука. Саме толерантність може допомогти в об’єктивному висвітленні конфліктів, зокрема й на Донбасі. Великим завданням українських журналістів, активістів та волонтерів, причетних до контактів є насамперед важливість передавати і поширювати знання про тамтешнє життя», - зауважує відомий журналіст.      

Внутрішня політика

Розмови про толерантність по-львівськи

В першій Львівській медіатеці та НУ «Львівська політехніка» відбулась серія відкритих лекцій  в рамках комунікаційної кампанії «Віднайти повагу» за участі авторитетних лідерів думок та Посланців толерантності Програми розвитку ООН в Україні. Заходи організовані Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД). В ході обговорення відома українська письменниця Мар’яна Савка наголосила на важливості бути відкритими до оточуючих та відзначатись проявами толерантності. «Ми всі дуже різні. Наше головна місія - зм’якшувати між людьми бажання нав’язувати свою думку та відкривати серце до іншого. Посміхатись один до одного кожного дня є гарною щоденною практикою, бо існує дуже багато речей які замучують нас. Люди які поруч якраз і є джерелами нашого настрою та щасливого стану»,- висловилась відома поетеса. За словами письменника Любка Дереша, в Україні наразі існує чимало розмежувальних ліній, навколо яких суспільство розділяється. Це стосується і мовних питань, і географічних конфліктів, національних та релігійних суперечок. «Всередині кожного з нас є певна ворожість, те, що ми постійно носимо в собі. Це все може ситуативно обернутись проти нас. Мені особисто шкода, що люди стають заручниками цього, звужуючи сприйняття світу. Особисто для мене, майбутнє там, де люди готові ділитися своєю доброзичливістю, відкриваючись іншим», - зазначив Дереш. Комунікаційна кампанія з підтримки толерантності і взаєморозуміння в суспільстві «Віднайти Повагу» ініційована Міжнародним Центром Перспективних Досліджень за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, яка має на меті зменшення поляризації суспільних настроїв та посилення діалогу серед різних соціальних груп. 

Внутрішня політика

Eкспертна дискусія: «Миротворча місія на Донбасі: панацея чи камінь спотикання?»

10 листопада в ІА «Укрінформ» відбулася експертна дискусія на тему: «Миротворча місія на Донбасі: панацея чи камінь спотикання?». За словами Головного радника МЦПД Василя Філіпчука, розташування миротворчого контингенту на Донбасі та визначення мандату миротворчої місії визначатиме, чи допоможе це у відновленні цілісності суверенітету країни, або призведе до замороження конфлікту на сході України. Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Євген Ярошенко зазначив, що наразі існує чимало політичних передумов та розбіжностей щодо присутності та мандату миротворчої місії ООН, тому ймовірність створення даної місії є досить низькою. «Україні важливо використовувати ті інструменти, які допоможуть досягти сталого перемир’я та в довгостроковій перспективі закласти підвалини для відновлення територіальної цілісності України. Після, слід фокусуватись наскільки мандат місій ООН буде відповідати національним інтересам України», - наголосив експерт. Костянтин Грищенко, екс-міністр закордонних справ України зауважив, що у даному контексті надзвичайно важлива робота експертного середовища та питання посилення дипломатичної присутності у провідних європейських столицях. «Ми повинні сприяти наданню необхідних ресурсів тим, хто здатен працювати на рівні держави та використовувати комплексний підхід, залучаючи необхідні державні структури. Ми зможемо імплементувати дану ідею коли в нас буде цілісне розуміння який саме мандат місії ми очікуємо», - висловився Грищенко. Дослідження МЦПД доступні за посиланнями: http://icps.com.ua/nashi-proekty/analityka/mizhnarodna-tymchasova-administratsiya-yak-model-vrehulyuvannya-konfliktu-na-donbasi/ http://icps.com.ua/nashi-proekty/analityka/international-peacekeeping-and-the-war-in-eastern-ukraine-are-there-any-points-of-contact/

Внутрішня політика

«У людей можуть бути різні цінності, але толерантне ставлення одне до одного має бути пріоритетним для всіх», - Євген Захаров

В рамках комунікаційної кампанії з підтримки толерантності та взаєморозуміння «Віднайти повагу» відбулись відкриті лекціі, правозахисника, директора Харківської правозахисної групи, учасника дисидентського руху 1970 – 1980х р. та Посланця толерантності ПРООН Євгена Захарова. В рамках лекції правозахисник зосередив увагу на необхідності відмови від патерналістських уявлень та постійного очікування дивідендів від держави. На думку Захарова, потрібно твердо дивитись через призму того, наскільки влада загалом спрямована на захист свобод прав та інтересів людей. м. Івано-Франківськ, Івано-Франківський Університет права ім.Короля Данила Галицького В ході дискусії правозахисник торкнувся фундаментальних принципів існування об’єднаного суспільства, та наголосив на нагальній потребі побудови вільної, демократичної країни, навіть за умов гібридної війни. «Наразі у будь-якому питанні можна побачити боротьбу двох трендів: старих радянських рудиментарних практик з тими, хто хоче щось змінити та націлений на європейські цінності. У цьому контексті важливою є толерантність, терпимість один до одного. Якщо намагатись жити за біблійним принципом – не бажати іншим того, чого не бажаєш собі, – то цього досить, аби будувати толерантні відносини між людьми у суспільстві», – зазначив Посланець толерантності пан Захаров.    

Внутрішня політика

Як перемагати та залишатись гідним?

25 жовтня в рамках комунікаційної кампанії з підтримки толерантності та взаєморозуміння «Віднайти повагу» в Національному університеті фізичного виховання і спорту відбувся захід за участі Посланця толерантності ПРООН України та майстра спорту з легкої атлетики Слави Варди з титулованими чемпіонами України – Жаном Беленюком, Ольгою Саладухою та Юлією Левченко. Спортсмени спілкувалися зі студентами про цінності поваги, гідності та толерантності. На думку Слави Варди, поняття толерантності починається з психології в контексті професійних здобутків. «Явища расизму та зумовленої нетерпимості лежать наріжним каменем не тільки в Україні, але й на міжнародній арені. І перш за все, толерантність – це боротьба не тільки із зовнішніми суперниками, але й з внутрішніми», – наголосив Слава Варда. Срібний призер Олімпійських ігор (2016) та чемпіон світу із боротьби Жан Беленюк поділився власним досвідом боротьби зі стереотипністю, проявами нетерпимості та нетолерантного ставлення. Він запевнив, що працювати над собою та вірити у майбутній успіх є найкращим способом прояву толерантності у суспільстві, а досягнення власного успіху та поставлених цілей може допомогти перебороти негативне ставлення оточуючих. «Людина завжди повинна вдосконалювати свої навички, ніколи не зупинятись та демонструвати власним прикладом, що в Україні багатонаціональне та толерантне суспільство», – зазначив  спортсмен. Юна легкоатлетка Європи Юлія Левченко (срібна призерка Чемпіонату світу 2017, чемпіонка юнацьких Олімпійських ігор 2014) на власному досвіді переконалась, що толерантне відношення до оточуючих є одним із головних проявів людських якостей. «Не дивлячись на всі досягнення та перемоги, головне – залишатись людиною. Самоствердження за рахунок інших не та модель, яку слід обирати», – наголосила молода та перспективна спортсменка України. За словами призерки Олімпійських ігор 2012, чемпіонка світу та Європи, капітана збірної України з атлетики Ольги Саладухи, треба мати чіткі задачі та проходити крізь поразки не дивлячись ні на що, адже саме це допомагає нам обирати правильне та здорове оточення.