5 липня 2015 року, з нагоди річниці визволення Слов’янська, на території звільненого від окупації міста відбудеться форум «Донбас Україна. Порядок денний».

Мета форуму: привернути увагу українців та світової спільноти до важливого регіону шляхом підняття актуальних проблем, а також пошуку способів їх вирішення.

Форум об’єднає навколо себе представників місцевої влади, громади, в тому числі громадських активістів, відповідальних представників Мінрегіонбуду, Мінсоцполітики, Мінекономіки, народних депутатів України та столичних громадських експертів.

На форумі у 2 етапи паралельно працюватиме 4 тематичних блоки: проблеми переселенців; вибори і децентралізація; бізнес; Національний діалог, громадські організації та ЗМІ.

Учасники форуму у довільному порядку можуть відвідати будь-який із блоків, обравши для себе найбільш цікаву тему та найбільш зручний формат обговорень (круглі столи чи публічні дискусії).

До заходу долучаться дипломатичні особи країн членів ЄС, а також інтелектуали, які візьмуть участь у публічній дискусії щодо важливості регіону для України, Європи і світу.

Наприкінці заходу відбудеться підбиття підсумків форуму та підготовка спільного плану дій за результатами обговорень.

У межах форуму підніматимуться питання інструментів підтримки підприємницької діяльності внутрішньо переміщених осіб, питання створення централізованого органу щодо роботи з переселенцями, питання чесних та безпечних виборів на Донбасі, питання впливу війни на журналістику, можливостей розвитку громадських ініціатив тощо.

Організатори форуму – ГО «Центр UA», Міжнародний центр перспективних досліджень, БФ «З країни в Україну», Центр Підтримки Реформ при КМУ, ГО «Український центр незалежних перспективних досліджень», Проект «Громадяни в дії», ІСАР «Єднання», Культурна ініціатива «Вавілон 13», ГО «Крим SOS», ГО «Донбас SOS», ГО «Восток SOS», CIPE (Center for International Private Enterprise), ГО «Донецький прес-клуб», Культурна ініціатива «Вільна хата», Культурна ініціатива «Теплиця».

В рамках форуму МЦПД проводить панель: Національний діалог в Україні

Частина перша: Круглий стіл «Започаткування Національного діалогу в Україні: через подолання стереотипів до об’єднання»

Питання для обговорення:

  • Історичні міфи, мова та зовнішньополітичні орієнтири як точки роз’єднання українського суспільства. Чи існують шляхи перетворення слабких сторін у сильні.
  • Як інкорпорувати регіональну ідентичність Донбасу в загальноукраїнський контекст.
  • Донбас та Галичина як екстремуми на карті поглядів України: що спільного та відмінного? Як перейти від протистояння до співпраці. Яка роль інших регіонів у даному процесі.
  • Як відійти від етнічного до політичного принципу розбудови української нації.

Частина другаПублічна дискусія «Політика національної єдності: пропозиції громадянського суспільства»

Питання для обговорення:

  • Як «почути Донбас» та донести позитивний меседж жителям окремих районів Донецької та Луганської областей.
  • Якими є уроки Донбасу для інших українських регіонів.
  • Як перейти на державницький рівень мислення при оцінці конфлікту.
  • Яка роль громадянського суспільства у подоланні роз’єднання країни.

Щоб зареєструватись на форум у Слов’янську, зайдіть за посиланням (дедлайн – 29.06.2015).

Щоб завантажити програму форуму у Слов’янську, зайдіть за посиланням.

          

Зареєструватись