Наскрізною темою проведення реформ в Україні є якість підготовки рішень та їх виконання. А причиною цього є відсутність дієвого та ефективного механізму консультацій з громадянами та групами інтересів у процесі вироблення політики. Проблема негативно впливає на спроможність влади проводити публічний діалог щодо реформ, залучати всі зацікавлені сторони до визначення необхідних політичних рішень, визначення їхніх позицій, мобілізації підтримки прибічників реформи та нейтралізації її опонентів. За умови політичної конкуренції та наявності в суспільстві альтернативних поглядів на державну політику, неможливо здійснювати реформи без широкої громадської підтримки. 

Від практичної відсутності змістовного, дієвого та ефективного механізму консультацій з громадянами та недержавними групами інтересів у процесі вироблення та виконання суспільно важливих політичних рішень потерпає і влада, і суспільство та його окремі групи. Основними негативними наслідками в разі, якщо проблему не буде вирішено, стануть:

• Низька якість рішень, ухвалюваних владою.

• Ухвалення рішень в інтересах вузького кола осіб.

• Низький рівень виконання та впровадження рішень на рівні середньої ланки державного апарату.

• Суспільний спротив реформам, низька довіра суспільства до дій влади, репутаційні втрати для політиків.

• Невдоволення суспільства, радикалізація протестних настроїв.

Ми об’єднуємо зусилля з ініціативними групами та іншими організаціями, які хочуть бути рівними учасниками процесів вироблення політики, аби започаткувати діалог із владою, спрямований на запровадження в Україні європейських принципів та стандартів публічних консультацій з питань вироблення державної політики.