ЗМI про МЦПД

В. Філіпчук: «Для нинішнього МЗС не притаманна послідовність, чіткість і зрозумілість політики»

28.08.2015
img1
Василь Філіпчук
Головний Радник

За півтора роки після Майдану і за більше, ніж рік, коли Порошенко став на чолі країни, вже можна зробити висновки наскільки не на словах, а на справах дійсно змінилася українська дипломатія, наскільки вона ефективно зустрічає виклики, які постали перед Україною.

 

Так вважає Голова Правління Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

Основні проблемні питання в роботі вітчизняного зовнішньополітичного відомства він окреслив в ефірі Радіо Вєсті.

В. Філіпчук не погодився з високою оцінкою роботи українських дипломатів, озвученою Президентом Петром Порошенком під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України. На переконання дипломата,  зараз МЗС переживає чи не найважчі часи.

«Протягом останнього часу, на жаль, крім підвищення рівня «твітер-дипломатії»,  щодо інших складових є дуже серйозні запитання. Спостерігаючи за роботою МЗС, іншого слова, ніж анемія, не знаходиться. Фактично система не функціонує і це є одним з серйозних індикаторів того, що потрібно терміново робити реформу дипломатичної служби», - говорить В. Філіпчук.

Він зауважив, що відсутнє бачення  того,  як ми збираємося жити далі з Росією;  як ми бачимо врегулювання геополітичної суперечки між США і Росією, заручницею якої стала Україна; як буде вирішуватися кримське питання.

«Таке враження, що зараз немає жодної уваги до якості роботи дипломатів, до змістовного наповнення, до дійсно концептуальних речей.

Зруйнована система ротації в МЗС, дипломатичні відрядження відбуваються за рахунок ручного управління особисто міністром. Це демотивує рядовий склад міністерства. У дипломатів немає розуміння стратегії і тактики керівництва зовнішньополітичного відомства.

Не відбулося очищення відомства від тих, хто себе дискредитував за часів минулої влади. Не відбулося підбиття підсумків тих негативних речей, які відбувалися раніше. Відсутня послідовність, чіткість, зрозумілість політики», - констатував експерт.

Повну версію виступу В. Філіпчука в ефірі «Радіо Вєсті» слухайте за посиланням.

 

Публікації за пріоритетом «ЗМI про МЦПД»